0 zł
Zarejestruj się
Zapomniane hasło lub login?
IKN: Katalog szkoleń

Internetowe Kursy dla Nauczycieli - szkolenia z kategorii: I. Profilaktyka w szkole i przedszkolu

Jesteś tutaj

KURSY ONLINE (INTERNETOWE) - KATALOG

Kategoria: I. Profilaktyka w szkole i przedszkolu

Jak zapobiegać pojawianiu się problemów w grupie? Jak pracować z dziećmi dotkniętymi różnego rodzaju zaburzeniami rozwojowymi, aby maksymalnie wykorzystać ich potencjał i uchronić od wtórnych trudności?

Kursy dostępne w tej kategorii:

  1. I.14-ZCo każdy nauczyciel i wychowawca powinien wiedzieć o inteligencji emocjonalnej, aby lepiej kierować rozwojem dzieci *NOWOŚĆ Co to jest inteligencja emocjonalna i dlaczego jest ważna w życiu?
    49 zł
  2. I.13-ZGry i zabawy integracyjne dla uczniów szkół ponadpodstawowych Gotowy materiał na cykl zajęć integracyjnych. Sprawdzone zabawy z praktycznym komentarzem pedagoga.
    49 zł
  3. I.12-ZGry i zabawy integracyjne dla uczniów szkoły podstawowej Sprawdzone zabawy integrujące grupę z praktycznym komentarzem pedagoga
    49 zł
  4. I.11bZabawy grupowe przeciwdziałające agresji u dzieci. Warsztat dla nauczycieli i pedagogów Ciekawe i przyjemne ćwiczenia, dzięki którym rozwijamy u dzieci właściwe postawy społeczne i ograniczamy ryzyko wystąpienia zachowań agresywnych - z komentarzem pedagoga
    49 zł
  5. I.5Podstawy wiedzy o ADHD
    Kompendium wiedzy o nadpobudliwości psychoruchowej (przyczyny, objawy, postępowanie z dziećmi z ADHD w szkole)
    49 zł
  6. I.7aZabawy stymulujące rozwój dziecka nadpobudliwego psychoruchowo. Warsztat dla nauczycieli i pedagogów (cz. I)
    Dobrane do możliwości i potrzeb dzieci z ADHD zabawy uspokajające, oddechowe, plastyczne i integracyjne - z komentarzem pedagoga.
    49 zł
  7. I.7bZabawy stymulujące rozwój dziecka nadpobudliwego psychoruchowo. Warsztat dla nauczycieli i pedagogów (cz. II)
    Dobrane do możliwości i potrzeb dzieci z ADHD zabawy: ruchowe, rozwijające koncentrację uwagi i pamięć, uczące kierowania uczuciami oraz teksty relaksacyjne - z komentarzem pedagoga.
    49 zł
  8. I.11Profilaktyka agresji u dzieci. Gry i zabawy dla uczniów, psychoedukacja rodziców
    Praktyczne wskazówki dla osób prowadzących zajęcia profilaktyczne z dziećmi i rodzicami. Materiały można również wykorzystać podczas lekcji wychowawczych, wywiadówek, wycieczek i innych zajęć.
    59 zł
  9. I.8Jak pomóc nieśmiałemu nastolatkowi Kurs pomaga prowadzić psychoedukację nastolatków w zakresie radzenia sobie z własną nieśmiałością, wyjaśnia także jej psychologiczne przyczyny.
    99 zł
  10. I.9Jak pomóc nieśmiałemu dziecku w przedszkolu i szkole podstawowej

    Kurs prezentuje szereg technik terapeutycznych i zadań pomocnych w przełamywaniu nieśmiałości u dzieci w wieku 4-10 lat oraz wyjaśnia przyczyny nieśmiałości.

    99 zł
  11. II.17-ZGry i zabawy na zimowiska, półkolonie zimowe oraz feryjne zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów szkoły podstawowej 60 sprawdzonych zabaw zimowych na świeżym powietrzu i pod dachem, wspomagających rozwój ruchowy, społeczny i intelektualny. Do wykorzystania przez nauczycieli na wyjazdach zimowych z klasą, wychowawców na zimowiskach, osoby prowadzące feryjne zajęcia opiekuńcze w szkołach, świetlicach itp.
    49 zł
  12. II.16Zabawy uczące współpracy, rozwijające empatię oraz wzmacniające samoocenę dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym 50 zróżnicowanych zabaw grupowych z komentarzem pedagoga
    49 zł
  13. II.15-ZGry i zabawy na wycieczki, zieloną szkołę i kolonie letnie dla uczniów szkoły podstawowej 59 wspaniałych zabaw na dobrą i złą pogodę, wspomagających rozwój ruchowy, społeczny i intelektualny. Do wykorzystania przez nauczycieli na wyjazdach z klasą oraz przez wychowawców na koloniach i obozach letnich.
    49 zł
  14. II.11Zabawy budujące współpracę w grupie dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym Zestaw różnorodnych zabaw integracyjnych dla maluchów do wykorzystania przez nauczycieli, psychologów, pedagogów
    49 zł
  15. II.12Zabawy budujące współpracę w grupie dla uczniów klas IV-VI i gimnazjum Zestaw różnorodnych zabaw integracyjnych - do wykorzystania podczas lekcji, warsztatów, wycieczek
    49 zł
  16. II.13Jak uczyć sztuki bycia sobą i komunikacji z innymi. Trening asertywności w pracy nauczyciela i pedagoga
    Materiały do psychoedukacji uczniów w ramach lekcji wychowawczych, warsztatów pedagogicznych itp. Esencja wiadomości, zestaw ćwiczeń, karty pracy.
    49 zł
  17. II.14Jak wzmacniać poczucie własnej wartości dziecka? Zabawy i ćwiczenia wspomagające rozwój pozytywnej samooceny
    Praktyczne wskazówki dla nauczycieli, pedagogów, rodziców - do wykorzystania podczas różnego rodzaju zajęć i spotkań z przedszkolakami i uczniami szkoły podstawowej.
    49 zł
  18. II.2Podstawy wiedzy o inteligencji i jej badaniu
    Niezbędna dla każdego nauczyciela wiedza o teoriach inteligencji i procedurze jej diagnozy, pomocna we właściwej interpretacji opinii psychologiczno-pedagogicznych wydawanych przez poradnie.
    49 zł
  19. IV.2Podstawowe zasady terapii behawioralnej
    Na czym polega terapia behawioralna (terapia zachowania)? Dlaczego jej znajomość jest potrzebna nauczycielom i rodzicom?
    49 zł
  20. IV.3-1Techniki terapii behawioralnej w pracy dydaktyczno-wychowawczej: jak skutecznie stosować nagrody, pochwały i systematyczną uwagę? Kurs uczy technik skutecznych w radzeniu sobie z różnego rodzaju trudnymi zachowaniami uczniów oraz w kształtowaniu zachowań korzystnych. Szczególnie polecany opiekunom dzieci z ADHD i zaburzeniami zachowania.
    99 zł
  21. IV.3-2Techniki terapii behawioralnej w pracy dydaktyczno-wychowawczej: jak opanowywać niewłaściwe zachowania? Kiedy można stosować karę i jakiego rodzaju procedury karzące są dopuszczalne? Jak utrwalić efekty programów poprawy zachowania? Szkolenie polecane opiekunom dzieci z ADHD i zaburzeniami zachowania.
    109 zł
  22. IV.4Podstawy biblioterapii Co to jest biblioterapia i kto może ją stosować? Jakie są jej rodzaje? Na czym polega psychoterapeutyczne oddziaływanie literatury?
    89 zł
  23. IV.8Bajkoterapia w pracy nauczyciela i pedagoga - podstawy teoretyczne
    Rola bajki w łagodzeniu problemów psychologicznych dzieci. Zasady stosowania bajkoterapii w przedszkolu i szkole.
    59 zł
  24. IV.7Bajkoterapia w pracy nauczyciela i pedagoga. Mechanizmy psychologiczne, metodyka prowadzenia zajęć, tworzenie bajek terapeutycznych opartych na diagnozie problemów dziecka Baśń w terapii i profilaktyce lęków u dzieci - teoria i praktyka.
    105 zł
Pomiń KATALOG SZKOLEŃ

KATALOG SZKOLEŃ

Po raz pierwszy korzystam z metody e-learningowej, jestem zachwycona formą przekazu wiadomości, materiałami do nauki, o elastycznym czasie uczestnictwa w kursie nie wspominam, bo to oczywiste. Kurs na 5+. Dla mnie rewelacja! Zobacz więcej opinii › opinia o kursie IV.4